Jesteś tutaj: HomeO NasNasze PodróżeWycieczka do Gdańska

Wycieczka do Gdańska

Opublikowano w Nasze Podróże
22 czerwiec 2021
Oceń ten artykuł
(1 głos)

22  czerwca 2021 r. odbyła się wycieczka do Gdańska  Oliwy w ramach zajęć języka kaszubskiego. Uczniowie kl.5 – 8 wraz z opiekunami zwiedzili  Katedrę Oliwską z wieloma cennymi dziełami sztuki m.in. ołtarzem głównym i cennymi organami o wspaniałym brzmieniu.

Katedra jest też miejscem pochówku książąt pomorskich. Kolejnym punktem programu był Park Oliwski, w którym można było  podziwiać różne gatunki drzew oraz oczka wodne. Następnie wszyscy udali się do ZOO.  Uczniowie mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu można było z bliska obejrzeć  zwierzęta, poznać  ich wygląd i tryb życia. Pogoda dopisała, więc wszyscy z wielką  przyjemnością spacerowali  i obserwowali  zwierzęta,  aż w końcu nadszedł czas długo wyczekiwanego obiadu, który z wielkim apetytem zjedliśmy w całości.

Do Jasienia  wróciliśmy wieczorem bardzo zmęczeni, ale pełni wrażeń. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją historii i  przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

Polish English French German Hungarian Italian Latvian Portuguese Russian Slovak Spanish

Nasza Galeria

Nasze Podróże

Wyjazd do Wygonina

Wyjazd do Wygonina

22 październik 2021
Wycieczka Rowerowa

Wycieczka Rowerowa

06 październik 2021
Wycieczka do Gdańska

Wycieczka do Gdańska

22 czerwiec 2021
Wycieczka rowerowa

Wycieczka rowerowa

22 czerwiec 2021

Nasze Video

NASZ ADRES

  SZKOŁA PODSTAWOWA

            W JASIENIU

           77-122 Jasień

  Tel: (059) 82-32-225

  E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj 15

Wczoraj 16

W tym tygodniu 87

W tym miesiącu 15

Ogółem 119671