Jesteś tutaj: HomeProjektyMagiczna Przygoda

Magiczna Przygoda

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

"Magiczna przygoda na bezludnej wyspie"

 

"Mały Odkrywca"

W maju 2012 roku rozpoczęły się w naszej szkole zajęcia edukacyjne "MAŁY ODKRYWCA - MAGICZNA PRZYGODA NA BEZLUDNEJ WYSPIE". Projekt skierowany został do najmłodszych uczniów: 5- i 6-latków, które dzięki wsparciu i aprobacie rodziców wzięły w nim liczny i chętny udział. Celem zajęć projektowych była nauka czytania poprzez twórcze działanie dzieci oraz zabawę.

Realizacja programu "Bezludnej wyspy" podzielona została na dwa cykle: pierwszy - trwający od początku maja do końca czerwca 2012 r. oraz drugi - odbywający się od września do grudnia 2012r. Oba cykle obejmowały po 26 godzin zajęć.

Spotkania projektowe okazały się bardzo ciekawym doświadczeniem zarówno dla dzieci jak i trenera, czyli osoby prowadzącej zajęcia. Duża aktywność wszystkich uczestników, spontaniczne reakcje grupy, a także niecodzienne pomysły przedszkolaków sprawiały, że wszyscy świetnie się bawili. Jednocześnie każde z dzieci zdobywało wiedzę, bogaciło się o nowe doświadczenia oraz poznawało podstawowe słownictwo zawarte w przygotowanych książeczkach do nauki czytania. Zajęcia te niezwykle rozwijały koncentrację i pamięć każdego z uczestników, a przede wszystkim pobudzały wyobraźnię i kreatywność, kiedy trzeba było pokonać potwora pilnującego skarbu, zbudować szałas, wykonać taniec czterech żywiołów czy rozwiązać nietypowe zadania tajemniczego ducha wyspy. Zaangażowanie intelektualne i emocjonalne dzieci sprawiło, że podczas odbywających się systematycznie spotkań nie zabrakło śmiechu, radości, czasami też strachu, niepokoju, wielkiej ciekawości typu "co będzie dalej...", ducha tajemniczości i zaskoczenia, zwłaszcza po wykonaniu niektórych eksperymentów.

Przedszkolaki z dużym entuzjazmem odkrywały "magiczny świat", a wszystko rozpoczęło sie od bezludnej wyspy do której trafiają mali podróżnicy. Tam znajdują klucz, który przenosi ich w czasie i przestrzeni do miejsc, w których okazują sie zdobywcami oraz wielkimi odkrywcami...

Jak było podczas zajęć przekonajcie sie sami, oglądając zdjęcia z naszymi małymi "podróżnikami" :)

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS

Polish English French German Hungarian Italian Latvian Portuguese Russian Slovak Spanish

Nasza Galeria

Nasze Podróże

Wyjazd do Wygonina

Wyjazd do Wygonina

22 październik 2021
Wycieczka Rowerowa

Wycieczka Rowerowa

06 październik 2021
Wycieczka do Gdańska

Wycieczka do Gdańska

22 czerwiec 2021
Wycieczka rowerowa

Wycieczka rowerowa

22 czerwiec 2021

Nasze Video

NASZ ADRES

  SZKOŁA PODSTAWOWA

            W JASIENIU

           77-122 Jasień

  Tel: (059) 82-32-225

  E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj 15

Wczoraj 16

W tym tygodniu 87

W tym miesiącu 15

Ogółem 119671