Jesteś tutaj: HomeProjektyProfilaktyka Zdrowotna

Profilaktyka Zdrowotna

ŻEBY BYŁO KOLOROWO, JEŚĆ MUSIMY ZDROWO

to jedno z wielu haseł wypracowanych przez uczniów biorących udział w niezwykłych warsztatach propagujących zdrowy styl życia, prowadzonych w imieniu Gminy Czarna Dąbrówka przez Kaszubskie Stowarzyszenie Ekologiczne.
Na przełomie maja i czerwca w pięciu szkołach na terenie gminy Czarna Dąbrówka, ponad 200 uczniów bierze udział w szkoleniach w zakresie profilaktyki zdrowotnej i diagnostyki.
A wszystko to z racji realizowanego projektu pn. "Przebudowa Ośrodka Zdrowia w Czarnej Dąbrówce wraz z modernizacją i zakup wyposażenia". Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2007-2013.
Uczniowie rozprawiają o ważności w życiu tematów: Odżywianie - Używki, Ruch - Sen, Przyjazne-Negatywne nastawienie w życiu. Warsztaty prowadzone są w bardzo ciekawy sposób, młodzież uczestniczy w grach i zabawach, wymyśla i układa hasła związane z tematyką zajęć, wykonuje kolorowe prace plastyczne, a nawet próbuje zdrowego pożywienia. Dzięki temu również integruje się z rówieśnikami i wymienia swoje poglądy na temat racjonalnego trybu życia.
Po warsztatach zdobyta wiedza i krzepki styl propagowany jest w domach, u przyjaciół i na podwórku. W ten łańcuszkowy sposób mieszkańcy Gminy Czarna Dąbrówka wspólnie zrealizują ciekawy projekt i poprawią swój styl życia, który stworzy możliwość dorastania i starzenia się w dobrym zdrowiu.


Weronika Kropidłowska
Kaszubskie Stowarzyszenie Ekologiczne

www.sudomie.eu

Polish English French German Hungarian Italian Latvian Portuguese Russian Slovak Spanish

Nasza Galeria

Nasze Podróże

Wyjazd do Wygonina

Wyjazd do Wygonina

22 październik 2021
Wycieczka Rowerowa

Wycieczka Rowerowa

06 październik 2021
Wycieczka do Gdańska

Wycieczka do Gdańska

22 czerwiec 2021
Wycieczka rowerowa

Wycieczka rowerowa

22 czerwiec 2021

Nasze Video

NASZ ADRES

  SZKOŁA PODSTAWOWA

            W JASIENIU

           77-122 Jasień

  Tel: (059) 82-32-225

  E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj 14

Wczoraj 16

W tym tygodniu 86

W tym miesiącu 14

Ogółem 119670